Bijtelling 2027: wat verandert er voor zakelijke auto’s?

bijtelling-2027.webp

Vanaf 2027 verandert de bijtelling voor zakelijke auto’s opnieuw. Voor volledig elektrische auto’s stijgt het verlaagde bijtellingspercentage van 18% naar 20% over de eerste € 30.000,- van de cataloguswaarde. Over het bedrag daarboven geldt het reguliere tarief van 22%. Elektrisch rijden blijft daarmee fiscaal aantrekkelijk, maar het belastingvoordeel wordt wel kleiner dan in voorgaande jaren. Wie in 2026 instapt, profiteert nog maximaal 60 maanden van 18% over dit bedrag. Dit is goed voor € 600,- minder bruto bijtelling per jaar.

Extra belasting op fossiele zakelijke auto’s

Voor werkgevers komt er vanaf 1 januari 2027 nog een belangrijke verandering bij. Op nieuwe zakelijke personenauto’s met CO₂-uitstoot wordt een extra heffing van 12% gerekend over de fiscale waarde van een brandstofauto, die ook privé wordt gebruikt. Dit geldt voor nieuwe contracten die vanaf die datum starten, inclusief bij overstap van een medewerker naar een andere werkgever, het leasen van een occasion of huurauto’s. Deze zogenoemde pseudo-eindheffing komt bovenop de reguliere bijtelling van de werknemer. Voor auto’s die al vóór 2027 ter beschikking zijn gesteld, geldt overgangsrecht. Voor brandstofauto’s die vóór 1 januari 2027 onder een leasecontract vallen, geldt een overgangsregeling tot 1 januari 2031: tot die datum is geen pseudo-eindheffing verschuldigd. Vanaf 1 januari 2031 geldt de heffing voor alle brandstofpersonenauto’s. Bij lange leasecontracten kan het laatste deel van het contract alsnog onder de heffing vallen. 

Een zakelijke auto kiezen richting 2027

De wijzigingen maken het interessant om nu al na te denken over de volgende zakelijke auto. Naast de aanschafprijs of het leasebedrag spelen ook de bijtelling en eventuele werkgeverslasten een steeds grotere rol. Een volledig elektrische auto blijft in 2027 een fiscaal interessante keuze en valt bovendien buiten de nieuwe extra heffing voor fossiele zakelijke auto’s.

Nieuwe auto kopen bij Van den Udenhout

Op zoek naar een nieuwe zakelijke auto? Bij Van den Udenhout vind je een breed aanbod van elektrische, hybride en brandstofauto’s. Onze adviseurs helpen je graag bij het vinden van een auto die past bij jouw wensen én bij de fiscale veranderingen richting 2027. Bekijk het actuele aanbod van Van den Udenhout, ontdek jouw mogelijkheden en plan direct een proefrit.

Bekijk onze voorraad

Veelgestelde vragen over bijtelling in 2027

Wat is de bijtelling voor een elektrische auto in 2026?

Wat is de pseudo-eindheffing?

Geldt de pseudo-eindheffing ook voor hybride auto's?

Heb ik altijd bijtelling bij een auto van de zaak?

Hoeveel wegenbelasting betaal je voor een elektrische auto in 2027?